חוגים לגיל השלישי

אחת השאלות הראשונות שאנחנו שואלות את מי שפונה אלינו, היא איך שמעת עלינו?

זה תמיד מסקרן אותנו. יש כל כך הרבה קורסים לגימלאים, חוגים למבוגרים ולגיל הזהב, פעילות במרכזי ותיקים, פעילויות פנאי לגיל השלישי, חוגי העשרה לאוכלוסייה הוותיקה, אז כשאישה בת שמונים פלוס, מתקשרת אלינו בשעות הערב המאוחרות, התשובה שלה לשאלה הזו מעניינת במיוחד.ספרים בבית

אז אותה סבתא ענתה לשאלתנו שהנכד קרא עלינו והעביר לה לינק כדי שתקרא בעצמה ותראה אם מעניין אותה. משתתפת אחרת ביקשה מהבת שלה לחפש עבורה מסגרת חברתית לגיל הזהב שלא מצריכה יציאה מהבית, משתתף אחר קיבל עלינו המלצה דרך העירייה של העיר בה הוא גר ועוד ועוד קישורים וחיבורים מעניינים.

לקום בבוקר עם

כל תשובה מרגשת אותנו ומזרימה לנו עוד כוס מרץ להמשך הפעילות החיונית שיצרנו לגיל השלישי.

מהשנה האחרונה בה אנחנו מקיימות את הפעילות שלנו לגימלאים, למדנו שאחת המטרות המרכזיות שמעסיקות בני שישים פלוס היא להמשיך להיות עסוק, להצליח לייצר סיבה טובה לקום בבוקר. מפגשי הסיפור שלנו מתקיימים בזום ואנחנו מזכירות למשתתפים כל פעם, כמה חשוב להופיע למפגש עם מצלמה פתוחה. העובדה שכל הנוכחים רואים אותך, שומעים אותך ושמתקיים שיח נעים בין המשתתפים, מייצרים אירוע הכי קרוב למפגש אמיתי פנים אל פנים.

קבוצה חברתית ותיקה

זה לוקח חודש, לפעמים חודשיים, תלוי בתכיפות הפעמים שהקבוצה נפגשת במהלך השבוע. יש קבוצות גמלאים שנפגשות פעמיים ויש קבוצות שנפגשות ארבע פעמים – אבל בכולם נוצרות אינטראקציות מקסימות בין המשתתפים (בעיקר משתתפות) שלעיתים מתפתחות לחברויות של ממש.

כשמישהי מחסירה אנחנו לפעמים מתעדכנות ממשתתפת אחרת על סיבת היעדרותה, עוד לפני שהספקנו להתעניין בעצמנו. לחשוב ש״בתיה מכרמיאל בת ה-73״ זכתה להכיר את ״אסתר מרחובות בת ה-79״ בזכותנו, איזו תחושת סיפוק.

יצירת מכנה משותף בגיל הזהב

העובדה שאנחנו חוות יחד את כל מה שקורא בספרים, מדמיינות יחד, מתרגשות, מתעצבות – מחברת בינינו ונוצרת אחוות קבוצה שמאפיינת רק את קבוצת המשתתפים שלנו.

אז יש קורסים לוותיקים, יש חוגים לגיל השלישי, אבל מפגש חברתי בסלון הביתי סביב ספר איכותי, זה מפגש שמאפיין רק את החיבוק שלנו.

לימי ושעות פעילות הקבוצות