חוויה לגיל השלישי

בימי שישי, אנחנו מניחות את הספרים של מפגשי החול על המדף ומזמינות יוצרים, סופרים או משוררים להתארח בסלון גדול שמכיל את כולם, משתתפי הווה ועבר, חברים ובני משפחה.מפגש עם סופרת

אנחנו תמיד מבטיחות ליוצרים שמתארחים אצלנו, חוויה מרגשת ומספקת מאוד. לצפות בעשרות אנשים, רובם מבוגרים שעולים למפגש בזום ולאחר השמיעה מעלים תובנות כל כך מעניינות ומעמיקות, מרתקות בהחלט ומרגשות את היוצר במיוחד.

בשישי האחרון, אירחנו את הסופרת מור אסאל עם סיפרה “איך ללטף קיפוד”, סיפור על אהבה ובגידה, על בחירות והחמצות, סיפור על משפחה והשבריריות שלה. חומרי החיים של כולנו.
כמו תמיד, כל פעם שאנחנו מסיימות לקרוא ספר שעשה לשתינו משהו, אנחנו מיד חושבות איך נוכל להעביר את זה הלאה גם למשתתפות שלנו.

הגיל השלישי מתכנס למפגש חוויתי

בשונה ממפגשי החול שלנו, בהם אנחנו נפגשות בקבוצות אינטימיות של עד 20 גמלאים, במפגש הזה בו כיבדה אותנו בנוכחותה הסופרת, נכחו עשרות משתתפים, משתתפים מהקבוצות שלנו, חברים שלהם שהוזמנו במיוחד, כולם הקשיבו בנשימה עצורה למור שהקריאה את הפרק הראשון של הספר בהקראה חיה. להקשיב לספר בקולה של הסופרת – איזו חוויה!
בסיום ההקראה איפשרו לכל הגימלאים לפנות אל הסופרת ישירות ולהציג בפניה את התהיות שעוררה ההקראה החיה מהספר. זה תמיד מעניין לשמוע ממקור ראשון, מה הוביל את הסופרת לכתוב את הספר, לבחור את הדמויות. אחת המשתתפות שלנו שאלה: ״איך בוחרים שם לדמות?״ ומור פירטה על אופן בחירת השמות ומאיפה היא קיבלה את ההשראה ליצירת העלילה.

מור הקריאה את הפרק הראשון והמשתתפות שלנו ישמעו בהמשך את הספר בקבוצות שלנו. יחד נוכל להעמיק בסיפור הזה, שאישית עשה לנו מסאג’ טוב טוב בלב. תודה מור שהבאת לנו את יצירתך בקולך. היה עונג צרוף.

להצטרפות למפגשי קריאה ושיח למבוגרים>

למידע על פעילות הפנאי לגיל השלישי>