מועדון קריאה הצמה

הצמה / לטישיה קולומבני

הצמה

עם הספר הזה אני נוהגת לפתוח כל קבוצת חיבוק שאני מקימה. כפי שכתוב על הכריכה:
״ שלוש נשים. שלוש יבשות. שלושה גורלות. אתה שאיפה לשלמות.״
כמו בספר גם קבוצת חיבוק מחברת בין מבחר נשים, ממקומות שונים, מרקע אחר שמתחברות יחד ונהנות מהפלגה משותפת לדמיון.
השיתופים שהספר הזה מעורר, תמיד מרגשים אותי. הקראתי אותו לעשרות משתתפים עד היום, וכל פעם אני מתרגשת מחדש.
את הספר הזה קראתי לראשונה בטיסה לאוסטריה, זה ספר קטן שמכיל 3 עלילות מקבילות של שלוש נשים שעל פניו גורלן שונה מאוד זו מזו, ולמרות זאת יש חיבור.

סמיטה – דאלית, מוקצית, אנשים שחיים מחוץ לקסטה, מחוץ למערכת. גרה בכפר בדלפור בהודו. שייכת למעמד הכי נמוך. חייה בעולם שבו היא חולמת לראות את בתה נחלצת מהחיים האומללים שנועדו לה ולומדת בבית ספר.

ג׳וליה – גרה בסיצילה. בחרה בגיל שש העשרה לעזוב את בית הספר ולעבוד במשרה מלאה עם אביה במפעל המשפחתי שמתפרנס מהסקטורה, מנהג סיציליאני עתיק של שמירת שיער נושר לצורך יצירת פאות.

שרה – עורכת דין מצליחה ממונטריאול קנדה. יש לה שלושה ילדים, והיא חצויה בין ההשקעה הטוטאלית בקריירה לבין הרצון להיות אם לילדיה. האשמה מלווה אותה כל הזמן בגלל זה. כדי להתקדם בקריירה שרה מסתירה כל דבר שקשור לחיים האישיים שלה.

מדהים לראות איך בכל קבוצה יש כל פעם משתתפות שמתחברות לדמות זו או אחרת, איך במהלך העלילה הן משנות את דעתן ואיך בסוף, אחרי היכרות עם הדמויות מתגבשת דעה שונה לחלוטין.
צברתי כל כך הרבה תובנות מההקשבה לדעות השונות על הספר הקסום הזה, כל כך הרבה פרשנויות. מאמינה שככל שאמשיך להקריא אותו, אמשיך לצבור עוד ועוד.
עוד לא נתקלתי במשתתפת שלא נהנתה מהספר הזה – ממליצה בחום!
רוצים שאקריא גם לכן? צרו קשר

לשליחת וואטסאפ למנחת קבוצת הקריאה>