שאלות ותשובות

מה צריך כדי להצטרף לפעילות החדשה לגיל השלישי?

ספה נוחה להתרווח עליה ומחשב או טלפון. לכל השאר אנחנו דואגות. בימים ובשעות קבועות, קבוצת חיבוק לגיל השלישי מתכנסת למפגש מיוחד המשלב הקראה חיה מתוך ספר מרתק ושיח חברתי בין המשתתפות.

האם חיבוק זה כמו עוד הרצאה בזום לגמלאים?

הכי לא. החיבוק שלנו נוצר מתוך רצון לייצר פעילות לגמלאים שאוהבים ספרים ואנשים ומתקשים להכיר אנשים חדשים בשגרת חייהם הנוכחית. המפגשים שלנו משלבים שיח עשיר בין המשתתפות סביב הקראה חיה של ספר בהמשכים.

סבתא שלי לא מצליחה להתחבר לזום, מה עושים?

צוות התמיכה הטכנית שלנו, ידאג להעניק לך, לאימא או לסבתא הדרכה אישית, כולל התקנה של הזום על המחשב הביתי שלך, מרחוק מבלי להגיע אליך הביתה. המשתתפות שלנו בגילאי 60 עד 90 פלוס, כולן עברו הכשרה על הזום. זה לוקח ניסיון או שניים אבל בסוף את תצליחי, מבטיחות.

איך אשלים את הפרק בספר אם אפסיד מפגש?

את הפעילות לגיל השלישי מנהלות מנחות מקצועיות שמתחילות כל מפגש סיפור חברתי במתן תקציר של הפרק שהוקרא במפגש הקודם, כך שכל משתתפת נשארת מעודכנת כל הזמן.

הפעילות החדשה לגיל הזהב בתשלום?

בהחלט. התשלום הינו חודשי וכולל את ההנאה מהקראה חיה של ספר מרתק והשתייכות לקבוצה חברתית אינטימית בהנחיית מקריאה ומנחת קבוצות מקצועית. לנוחותך, התשלום הינו חודשי ואינו כולל התחייבות ארוכת טווח.

צריך לקרוא את הספר לפני ההשתתפות במפגש לגמלאים?
לא. בפעילות החדשנית לגיל השלישי, אנחנו מקריאות עבורך את הספר, בהקראה חיה, בקצב ובקול נעימים להקשבה. בסיום ההקראה, אנחנו פותחות את המיקרופונים לכולן ומנהלות שיחה מעניינת במיוחד.

מה יקרה אם תקריאו ספר שקראתי?
אנחנו משתדלות לבחור ספרים חדשים ומומלצים. במידה ובמקרה קראת את הספר, תוכלי לעבור לכל אחת מקבוצות הסיפור האחרות, בכל קבוצת סיפור לגמלאים קוראים ספר אחר.

מה אורך כל מפגש לגיל השלישי?
כל מפגש אורך כ-45 דקות. כמחצית מהזמן זאת הקראה מתוך הספר ובשאר הזמן מאפשרים למשתתפות לחלוק את דעתן על מה ששמעו.

אימא שלי לבד בבית, איך אפשר לעזור לה?
תצרפי אותה לחיבוק שלנו. יצרנו את הפעילות על מנת להפיג את הבדידות בגיל השלישי. ההשתתפות בקבוצות החיבוק שלנו מעניקה הזדמנות לפגוש ולשוחח עם פנסיונרים מכל רחבי הארץ וליהנות מהקשבה לספר מרתק בהמשכים.

אימא שלי אוהבת לקרוא אבל כבר לא רואה טוב, איזו פעילות תתאים לה?
בדיוק עבורה יצרנו את הפעילות החדשה לגיל השלישי. אנחנו מקריאות עבורה ספרים מרתקים בהמשכים ומאפשרות לה להמשיך ליהנות מספרות טובה, גם כשכבר קשה לה לקרוא לבד.

האם החיבוק מיועד רק לפנסיונריות?
ממש לא. כיום יש בקבוצות בעיקר פנסיונריות אבל הפעילות מיועדת לפנסיונרים ופנסיונריות גם יחד.