שאלות ותשובות

מה צריך בשביל להצטרף לפעילות לגיל השלישי?

ספה נוחה להתרווח עליה ומחשב או טלפון. לכל השאר אנחנו דואגות. בימים ובשעות קבועות, קבוצת חיבוק לגיל השלישי מתכנסת למפגש מיוחד המשלב הקראה חיה מתוך ספר מרתק ושיח חברתי בין המשתתפות.

האם חיבוק זה כמו עוד הרצאה בזום לגמלאים?

הכי לא. החיבוק שלנו נוצר מתוך רצון לייצר פעילות לגמלאים שאוהבים ספרים ואנשים ומתקשים להכיר אנשים חדשים בשגרת חייהם הנוכחית. המפגשים שלנו משלבים שיח עשיר סביב הקראה חיה של ספר בהמשכים. החיבוק שלנו מצליח לייצר קשרים חברתיים עם אנשים מבוגרים מכל רחבי הארץ.

סבתא שלי לא מצליחה להתחבר לזום, מה עושים?

צוות התמיכה הטכנית שלנו, ידאג להעניק לך, לאימא או לסבתא הדרכה אישית, כולל התקנה של הזום על המחשב הביתי שלך, מרחוק מבלי להגיע אליך הביתה. המשתתפות שלנו בגילאי 60 עד 90 פלוס, כולן עברו הדרכה על הזום. זה לוקח מפגש ניסיון או שניים אבל בסוף את תצליחי, מבטיחות.

איך אשלים את הפרק בספר אם אפסיד מפגש קריאה?

את הפעילות לגיל השלישי מנהלת מנחה שמקפידה להתחיל כל מפגש סיפור חברתי במתן תקציר של הפרק שהוקרא במפגש הקריאה הקודם, כך שכל משתתפת נשארת מעודכנת כל הזמן.

פעילות לגיל הזהב כרוכה בתשלום?

בהחלט. התשלום הינו חודשי וכולל את ההנאה מהקראה חיה של ספר מרתק והשתייכות לקבוצה חברתית אינטימית בהנחיית מקריאה ומנחה מקצועית. לנוחותך, התשלום הינו חודשי ואינו כולל התחייבות ארוכת טווח.

צריך לקרוא את הספר לפני ההשתתפות במפגש הקריאה לגמלאים?

לא. בפעילות החדשנית לגיל השלישי, אנחנו מקריאות עבורך את הספר, בהקראה חיה, בקצב ובקול נעימים להקשבה. בסיום ההקראה, אנחנו פותחות את המיקרופונים לכולן ומנהלות שיחה מעניינת במיוחד.

מה משך המפגש לגיל השלישי?

כל מפגש אורך כשעה. כמחצית מהזמן זאת הקראה מתוך הספר ובשאר הזמן מאפשרים למשתתפות לחלוק את דעתן על מה ששמעו.

אימא שלי לבד בבית, איך אפשר לעזור לה?

תצרפי אותה לחיבוק שלנו. יצרנו את הפעילות על מנת להפיג את הבדידות בגיל השלישי. ההשתתפות בקבוצת חיבוק מעניקה הזדמנות לפגוש ולשוחח עם פנסיונרים מכל רחבי הארץ וליהנות מהקשבה לספר מרתק בהמשכים.

אימא שלי אוהבת לקרוא אבל כבר לא רואה טוב, איזו פעילות תתאים לה?

בדיוק עבורה יצרנו את הפעילות החדשה לגיל השלישי. אנחנו מקריאות עבורה ספרים מרתקים בהמשכים ומאפשרות לה להמשיך ליהנות מספרות טובה, גם כשכבר קשה לה לקרוא לבד.

האם החיבוק מיועד רק לפנסיונריות?

ממש לא. כיום יש בקבוצות בעיקר פנסיונריות אבל הפעילות מיועדת לפנסיונרים ופנסיונריות גם יחד.

ליצירת קשר>

להאזנה לראיון ברשת א׳ עם יוצרת החיבוק>