שיר מתנה

מפגש שישי למבוגרים שמח לארח מאיפה את מתחילה
מפגש קריאה מארח משוררת

הרעיון לארח בקבוצת הקריאה שלנו לגיל השלישי את המשורתת יעל קלו מור, התחיל בחגיגת יום הולדת של תמי שבו נסענו לטיול בהרי ירושלים.
אחרי ארוחה טעימה, נכנסנו לחנות יפה של מתנות ובתוך אריזה מסקרנת, נח הספר של המשוררת יעל קלו מור “מאיפה את מתחילה”. בלי לחשוב, הספר נבחר כמתנה לתמי שאהבה כל כך את השירים והציעה שנארח את המשוררת אצלנו בחיבוק פעילות לגיל השלישי מהבית.
להצטרפות לקבוצת קריאה חיבוק>

מתנה לסבתא שאוהבת ספרים

יעל שיתפה את הגימלאים שלנו שהיא כותבת כל חייה, היא למדה מתמטיקה ומנהל עסקים ורוב חייה עסקה דווקא בצד היותר מדעי של החיים. בשנים האחרונות, שיריה של יעל קלו מור הולכים לפניה, מצוטטים במקומות ואירועים רבים. לצד הכתיבה, ליעל סקרנות לתהליכי תודעה ורוח דרך שפע של תכנים וכל מה שכדבריה משיב נפש ורוח. הסיבה שרבים מזדהים עם שיריה היא כי הם עוסקים בדרך שאנו עושים כבני אדם מתפתחים, המביטים החוצה ופנימה, מחפשים שמחה ואהבה, הקשבה ויופי.

לשמוח יחד

כשפגשנו את את יעל קלו מור לקראת המפגש עם קבוצת הקריאה, היא הציעה שנשלח למשתתפי מועדון הקריאה למבוגרים שלנו שני שירים כדי לעורר את מחשבתם וסקרנותם לקראת המפגש. אחד השירים ששלחנו לקראת המפגש נקרא “תשמחי”:שיר לגיל השלישי

במפגשי הקריאה דיברנו על השיר, על העובדה ששמחה באה והולכת מחיינו, היא אף פעם לא סטטית, אנחנו מנסים שוב ושוב לתפוס אותה אבל לעיתים היא חומקת מאיתנו. ההבנה שהיא תחזור, שצריך לסמוך על החיים שיחזירו לנו אותה, מעודדת מאד. משחק המילים המקסים “תשמחי עליה” עורר בכולנו המון התרגשות. כשיעל קלו מור הופיעה ביום שישי, כבר כולנו הכרנו אותה ואת שיריה קצת יותר וחיכינו לשמוע אותה מקריאה בקולה עוד כמה שירים וחולקת אתנו עוד כמה וכמה תובנות מעשירות שליוו את כתיבתה.

לשליחת הודעת וואטסאפ>

להצטרפות לקבוצת קריאה לגיל השלישי>

למידע על מועדון קריאה חיבוק לגיל השלישי>

מילות השיר:
תשמחי/יעל קלו מור
השמחה הזאת?
זה בא והולך בא והולך
זה לא שעכשיו
היא נשארת אצלך

כזאת היא
יש לה דרכים משלה
להזכיר עד כמה כדאי
לאחז בה על כל שמחותיה

היא תבוא ותלך
תבוא ותלך
משאירה אותך
קצת בלעדיה
כורכת אותך אחריה

אך היא עוד תשוב
בודאי שתשוב

תשמחי עליה